Kategoria: Kostka

wrz
28

Kostka betonowa Rynek stale próbuje nadążyć za naszymi potrzebami. Materiały musza być tanie, ale przy tym efektowne. Na przeciw tym potrzebom stworzono typ kostki betonowej. Jest ona na pewno tańsza od wersji kamiennej, ale przekłada się to na jej, jakość. Kostka betonowa jest mniej odporna na czynniki zewnętrzne oraz mechaniczne. Można ją dużo szybciej uszkodzić i zniszczyć wówczas pozostaje tylko wymiana elementu na nowy. Kostka brukowa jest mniej wytrzymała od kamiennej, ale za to możemy uzyskać tutaj ciekawsze aranżacje. Na rynku dostępne są już kostki imitujące ciekawe wzory jak buk czy kamień. Kostki betonowe posiadają wymyśle kształty i można je układać w dowolne figury. Największym powodzeniem, jeśli chodzi o ten typ kostki cieszą się w kolorze stonowanym, na rynku jednak istnieje szeroka gama kolorystyki, która można dopasować do ogrodzenia elewacji domu, daje nam to duże możliwości. Różnorodność występuje także w warstwie licowej. Może być ona całkiem gładka, lub o ostrych krawędziach, kiedy imituje kamień. Podobnie jak w przypadku kostki kamiennej, jeśli budujemy materiałem tym podjazd musimy wziąć pod uwagę sile nacisku na powierzchnię im jest większa tym kostka powinna być grubsza nawet do ośmiu centymetrów.

wrz
18

Kostka kamienna Kostka od wielu lat króluje na naszych podjazdach. Coraz częściej można ją zauważyć, jako ścieżkę w ogrodzie lub element dekoracyjny. Na rynku istnieje bardzo wiele gatunków tego materiału. Zanim zdecydujemy się na jakąkolwiek watro przyjrzeć się bliżej jej właściwościom. Nie zawsze to, co wydaje się ładne jest trwałe. Najbardziej trwałym rodzajem kostki jest kostka kamienna. Wykonuje się ją głownie z bazaltu, granitu. Cena takiej kostki jest dość spora, ale przekłada się na wysoką jakość. Kostka kamienna jest bardzo trwała i odporna na wpływ czynników zewnętrznych. Nie musimy obawiać się, że po latach straci swój urok, ponieważ kamień bardzo szlachetnie się starzeje i zawsze wygląda dobrze. Do zalet kostki kamiennej należy zaliczyć również sam jej wygląd. Materiał jest trwały i bardzo estetyczny. Kamienie mają różne odcienie koloru i są niepowtarzalne, każdy element różni się kształtem wyglądałem i barwą. Kostkę kamienną można kupić w dwóch rodzajach grubości. Te o sześciu centymetrach grubości stosuje się w miejsca gdzie nie ma dużego ruchu, a tym samym obciążenia. Z kolei, kiedy z podjazdu korzystamy często przyda się wersja ośmio centymetrowa. Kostka kamienna znakomicie spisuje się na wszelkiego rodzaju podjazdach, ale nie tylko za jej pomocą można stworzyć ciekawe aranżacje w ogrodzie.

wrz
08

Zielone przebarwienia oraz mech na kostce Kostka jest bardzo ładnym materiałem jednak ma swoje wady. Do największych zaliczamy strukturę materiału. Porowatość sprawia, że szybko wnikają w nią różnego rodzaju zabrudzenia. Na kostce najczęściej spotykamy plamy z oleju, ale nie tylko coraz częściej są to zielone przebarwienia oraz ślady mchu. Zabrudzenia tego typu mają miejsca, ponieważ kostka znajduje się w miejscu wilgotnym i zacienionym. Woda zamiast po niej spływać zaczyna w nią wnikać i tworzy zielone naloty. Kiedy takie zabrudzenia pojawiają się na nawierzchni płytek wówczas pretensje możemy mieć do samej czynności przygotowania podłoża. Kiedy praca wykonana jest właściwie płytki przepuszczają wodę w głąb ziemi i nie jest gromadzona na ich nawierzchni. Zielone naloty wyglądają bardzo źle, ale poza barkiem estetyki grożą wypadkami, ponieważ nawierzchnia taka jest bardzo śliska. Jedynym rozwianiem tego problemu jest systematyczne mycie płytek. Do tego celu używajmy wody pod ciśnieniem z dodatkiem płynu. Powinien zwalczyć mech i grzyby na dłuższy okres. Jeśli mycie nie pomaga powinniśmy wezwać ekipę, która zajmie się naszym problemem. Niestety, co jakiś czas będzie powracał, ponieważ źle położona kostka da nam o tym znać. Zielona kostka wygląda źle, ale nie jesteśmy na nią skazani.

wrz
04

Impregnacja kostki brukowej Kostka jest bardzo dobrym pomysłem na podjazd lub wykonanie aranżacji ogrodowych. Jej walory sprawiają, że coraz częściej spotykana jest na posesjach. Kostka jest stosunkowo nie drogim materiałem, a do tego efektownym. Kostka posiada jednak bardzo porowatą strukturę, nie jest to dobre, ponieważ w warstwy te wnika brud i zanieczyszczenia. Aby uniknąć zabrudzeń powinniśmy tuż po założeniu kostki pokusić się o impregnację. Jest to dobre zabezpieczenie, które nie jest drogie. Impregnacja osłania kostkę i zapewnia jej efektowny wygląd. Impregnacja jest konieczna, kiedy kostka poddana będzie silnemu myciu lub szlifowaniu, ponieważ po zabiegach odsłonięta zostaje jeszcze bardziej struktura kostki. Owocuje to we wnikanie zanieczyszczeń do głębszych partii materiału. Aby kostka służyła nam przez wiele lat koniecznym jest zaimpregnowanie jej. Do tego celu musimy dobrać jednak właściwy środek. Na rynku jest ich wiele. Jedne osłaniają kostkę i są naturalne inne zabarwiają ją i tworzą na powierzchni efekt plastykowej nakładki. Pamiętajmy, impregnat ma osłaniać kostkę, ale nie zmieniać jej walorów estetycznych. Powinien być prawie nie wykrywalny. Każdy, kto zdecyduje się na impregnowanie powierzchni może nie martwić się o tłuste plamy z oleju lub inne zanieczyszczenia.