Kategoria: Bramy

paź
05

Brama automatyczna W czasach gdzie prawie wszytko sterowane jest elektronicznie nie wyobrażamy sobie bramy otwieranej ręcznie. Koszty bramy automatycznej znacznie przekraczają bramę ręczną jednak i tak decyduje się na nią największa liczba inwestorów. Powód jest wiele jednak największym jest naturalnie komfort, jaki daje nam brama automatyczna. Nie musimy obsługiwać jej sami, nawet wychodzić z auta, aby dostać się do posesji. Jest to na pewno dobre rozwiązanie, kiedy korzystamy z bramy codziennie. Brama w wydaniu automatycznym jest wręcz potrzebna, kiedy mieszkamy przy ruchliwej ulicy. Wówczas nie ma czasu, sposobności, aby otworzyć ją ręcznie i nie koleidować z ruchem drogowym. Brama automatyczna jest bardzo wygodnym posunięciem możemy korzystać z niej sami, jaki pilotować ją z domu, kiedy przyjadą do nas mobilni goście. Oszczędzamy przy tym sporo czasu i energii. Automatyczna brama pozwala na efektywniejsze przemieszczanie się. Po jej otwarciu nie musimy tracić czasu na zamykanie ciężkiego sprzętu, wystarczy aktywować system zamykania. Brama zamknie się sama za nami. Jedynym minusem całego przedsięwzięcia jest konieczność noszenia pilota przy sobie. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób zapominalskich. Nie można pominąć ceny, która niekiedy przewyższa kosztem bramę ręczną nawet trzy krotnie.

wrz
23

Dodatki do furtki Furtka jest bardzo użyteczną częścią ogrodzenia, dzięki niej możemy dostać się do swojej posesji. Według prawa budowlanego powinna ona mieć minimum metr szerokości, aby było można z niej swobodnie korzystać. Jednym z elementów dodatkowych do naszej furtki powinna być na pewno skrzynka na listy. Dzięki niej możemy kontrolować pocztę i nie musimy osób postronnych wpuszczać na teren naszej działki. Tradycyjne skrzynki montowane są na przęsłach, są to podstawowe wersje otwierane z przodu. Innym typem skrzynek są skrzynki na listy, które montowane są do ogrodzenia już w fazie jego wykonywania. Skrzynki takie najczęściej montuje się w murowanych furtkach lub tych wykonanych z kamieni. Taka skrzynka jest bardzo dobrym rozwianiem, ponieważ nie wystaje poza ogrodzenie, a przez to jest mniej narażona na działanie czynników zewnętrznych. Skrzynki na listy najczęściej wykonywane są na bazie blachy ocynkowanej lub galwanizowanej. Dzięki takiemu materiałowi odporne są na działanie korozji. Skrzynki takie najczęściej zamykane są na kluczyk lub zamek szyfrowy. Furtka jest najlepszym miejscem w naszym ogrodzeniu na zakładanie skrzynki. To na nią zawracamy uwagę po powrocie do domu i znajduje się w centralnej części naszego ogrodzenia.

wrz
17

Napęd do bramy Obecne czasy niemalże zmuszają działkowiczy to wykorzystywania nowinek technologicznych na swoich posiadłościach. Doskonałym przykładem tego nurtu jest montowanie napędów elektrycznych do bram wjazdowych. Oczywiście możemy wyróżnić ich wiele rodzajów, jednak w dzisiejszym artykule skupimy się na tych najbardziej popularnych rozwiązaniach. Zaliczamy do nich naturalnie napędy tłokowe dedykowane dla bram dwuskrzydłowych oraz napędów przesuwnych, które produkowane są dla bram suwanych. Pierwszy rodzaj napędu najczęściej spotykany jest na działkach małych, które nie dają nam możliwości zamontowania bramy przesuwnej. Oczywiście nie jest to żaden problem, ponieważ odpowiednia aranżacja bramy dwuskrzydłowej może dodać bardzo wiele zalet naszej posiadłości. Napęd to nic innego jak dwa tłoki przymocowane do skrzydła ruchomego. Zakotwiczone są do stabilnego słupka, który zapewni odpowiednią wytrzymałość elementu. Drugi rodzaj napędu to nieco inny mechanizm. W bramach suwanych zastosowanie znalazły silniki elektryczne, które odpowiedzialne są za przesuwanie odpowiedniego elementu ruchomego bramy. Idealnym dodatkiem do takich bram jest również sterowanie bezprzewodowe, które zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania.

wrz
14

Brama ręczna Każde ogrodzenie wymaga zamontowania w nim bramy. Dzięki niej nie tylko usprawnimy komunikacje między garażem a podjazdem, ale poprawimy wygląd naszej posesji. Na rynku możemy kupić bramy z różnego materiału, koloru. Największy jednak problem mamy z wyborem między bramą automatyczna a ręczną. Wbrew obawom bramy manualne mają wiele zalet nie wątpliwą jest cena. Jeśli nie mamy na bramę dużego budżetu możemy wybrać dużo tańszą wersje bez napędu automatycznego. W bramę manualną watro też inwestować, kiedy planujemy demontaż naszego ogrodzenia lub po prostu najczęściej korzystamy z komunikacji miejskiej. W takim wypadku nie odczujemy nawet niedogodności związanych z otwieraniem i zamykaniem naszej posesji. Brama manualna na pewno jest gorszą opcją niż automatyczna, ponieważ nie daje nam komfortu użytkowania. Watro wybierać taką bramę do domów letniskowych lub kiedy często nie potrzebujemy niej korzystać. Kiedy już wybierzemy taki rodzaj bramy watro ułatwić sobie użytkowanie i zakupić bramę dwuskrzydłową. Taka jest mniej uciążliwa w eksploatacji. Dawniej na rynku dostępne były tylko bramy manualne pomimo wciąż się rozwijającej techniki, nadal cieszą się zainteresowaniem. Zawsze to tańsza opcja na bramę w ogrodzeniu.