Tag: brama

paź
05

Brama automatyczna W czasach gdzie prawie wszytko sterowane jest elektronicznie nie wyobrażamy sobie bramy otwieranej ręcznie. Koszty bramy automatycznej znacznie przekraczają bramę ręczną jednak i tak decyduje się na nią największa liczba inwestorów. Powód jest wiele jednak największym jest naturalnie komfort, jaki daje nam brama automatyczna. Nie musimy obsługiwać jej sami, nawet wychodzić z auta, aby dostać się do posesji. Jest to na pewno dobre rozwiązanie, kiedy korzystamy z bramy codziennie. Brama w wydaniu automatycznym jest wręcz potrzebna, kiedy mieszkamy przy ruchliwej ulicy. Wówczas nie ma czasu, sposobności, aby otworzyć ją ręcznie i nie koleidować z ruchem drogowym. Brama automatyczna jest bardzo wygodnym posunięciem możemy korzystać z niej sami, jaki pilotować ją z domu, kiedy przyjadą do nas mobilni goście. Oszczędzamy przy tym sporo czasu i energii. Automatyczna brama pozwala na efektywniejsze przemieszczanie się. Po jej otwarciu nie musimy tracić czasu na zamykanie ciężkiego sprzętu, wystarczy aktywować system zamykania. Brama zamknie się sama za nami. Jedynym minusem całego przedsięwzięcia jest konieczność noszenia pilota przy sobie. Jest to szczególnie uciążliwe dla osób zapominalskich. Nie można pominąć ceny, która niekiedy przewyższa kosztem bramę ręczną nawet trzy krotnie.

wrz
14

Brama ręczna Każde ogrodzenie wymaga zamontowania w nim bramy. Dzięki niej nie tylko usprawnimy komunikacje między garażem a podjazdem, ale poprawimy wygląd naszej posesji. Na rynku możemy kupić bramy z różnego materiału, koloru. Największy jednak problem mamy z wyborem między bramą automatyczna a ręczną. Wbrew obawom bramy manualne mają wiele zalet nie wątpliwą jest cena. Jeśli nie mamy na bramę dużego budżetu możemy wybrać dużo tańszą wersje bez napędu automatycznego. W bramę manualną watro też inwestować, kiedy planujemy demontaż naszego ogrodzenia lub po prostu najczęściej korzystamy z komunikacji miejskiej. W takim wypadku nie odczujemy nawet niedogodności związanych z otwieraniem i zamykaniem naszej posesji. Brama manualna na pewno jest gorszą opcją niż automatyczna, ponieważ nie daje nam komfortu użytkowania. Watro wybierać taką bramę do domów letniskowych lub kiedy często nie potrzebujemy niej korzystać. Kiedy już wybierzemy taki rodzaj bramy watro ułatwić sobie użytkowanie i zakupić bramę dwuskrzydłową. Taka jest mniej uciążliwa w eksploatacji. Dawniej na rynku dostępne były tylko bramy manualne pomimo wciąż się rozwijającej techniki, nadal cieszą się zainteresowaniem. Zawsze to tańsza opcja na bramę w ogrodzeniu.

wrz
09

Gdzie zaplanować bramę Bardzo ważnym elementem każdego ogrodzenia jest brama. Poza aspektami estetycznymi w jej wyborze musimy kierować się jeszcze wygodą i funkcjonalnością. Jakie miejsce wybrać, aby brama najlepiej nam służyła? Pytanie to zadawaj sobie wszyscy działkowicze budujący swoje bramy. Najlepszym i najdogodniejszym rozwianiem będzie umiejscowienie bramy naprzeciw garażu. Dzięki temu zapewnimy sobie swobodna komunikację. Brama taka powinna mieć określone wymiary, czyli nie mniej niż cztery metry szerokości. Kiedy działka jest sporych rozmiarów możemy pokusić się o dodatkową bramę dzięki niej ułatwimy sobie dostęp do tylnej części posesji nie niszcząc jej samochodem. Na rynku istnieje wiele rodzajów bram, wielkości, kształtów. Jedne są dwu skrzydłowe inne jedno, co ważne musimy je zamontować tak, aby otwierały się do wewnątrz posesji. Model przesuwanej bramy najczęściej wybierany jest, kiedy nie dysponujemy dużym podjazdem. Zakup bramy to duży wydatek. Zazwyczaj kusza nas wszystkie zautomatyzowane nowinki techniczne. Zanim jednak wyposażymy bramę w automatycznego pilota czy alarm musimy dobrać właściwie miejsce, aby była jak najbardziej funkcjonalna. Ostatnim aspektem powinien być sam wygląd naszej bramy.